GRAFFITI to bydgoski zespół, który istnieje od sześciu lat i w tym okresie brał udział w wielu imprezach na terenie kraju. Już w pierwszym roku działalności zdobył wyróżnienie i nagrodę dla

gitarzysty podczas Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin`91 w wyniku czego rok później wystąpił na "dużej scenie" wśród laureatów festiwalu.(Fot1)
Tego samego 1992 roku zespół brał udział w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. W 1993 roku zespół uczestniczył w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, "Wojna z trzema schodami" oraz Festiwalu Energia Sztuki Żarnowiec`93.W maju 1994 roku zespół wziął udział w koncercie "Dwa Światy"(Fot.2), podczas którego wystąpił wspólnie z orkiestrą symfoniczną, obok grup IRA, KOBRANOCKA, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, BAJM, natomiast w sierpniu ponownie uczestniczył w Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie oraz Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Rok 1994 obfitował również w debiut fonograficzny zespołu GRAFFITI - ukazała się płyta i kaseta o tytule "graffiti".
Materiał nagrany został w warszawskim studiu IZABELIN w składzie:

RYSZARD POĆWIARDOWSKI - GIT./ŚPIEW
WITOLD ALBIŃSKI - BAS/INS. KLAW.
PIOTR ŚLASKI - PERKUSJA
Gościnnie na płycie zaśpiewał Jerzy Durał, wokalista ZIYO.

Muzyka GRAFFITI jest wypadkową zainteresowań członków grupy. Jest to ostry, dynamiczny rock inspirowany hard rockiem i bluesem. W repertuarze grupy oprócz kompozycji Ryszarda Poćwiardowskiego, znajdują się utwory J.J.Cale`a, J.Mayalla, Jimi Hendrixa oraz grup DEEP PURPLE, KING`S X i BUDGIE.
Oprócz nagrań w dorobku GRAFFITI są również video clipy do czterech piosenek "Breathless", "Promitent", "Kaftan", "Prorocy", które prezentowane były w wielu programach telewizyjnych (Non Stop Kolor, Lalamido, Rokendroler, Clipol, Luz oraz Teleexpress). Szczególnie video clip do piosenki "Prorocy" zyskał bardzo pozytywne opinie widzów oraz specjalną nagrodę Yacha Paszkiewicza, twórcy wielu video clipów.
Jesienią 1995 roku zespół wystąpił w programie telewizyjnym "Pętla czasu" (TVP pr. 2). Kolejny rok zespół rozpoczął bardzo udanymi koncertami w Bydgoszczy oraz w Gdańskim Ośrodku TVP podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólnie z zespołem wystąpił jako wokalista znany polski żużlowiec Jacek Gollob.(Fot3, 4)Po kilku udanych, wspólnych koncertach muzycy zarejestrowali w studiu Sławomira Łosowskiego w Gdyni trzy nowe piosenki. W dwóch z nich zaśpiewał Jacek Gollob. Nagrania te trafiły do wszystkich rozgłośni radiowych w kraju. Do jednej z piosenek "Jak kamień" powstał video clip. Wspólne "granie" z Jackiem Gollobem oscyluje w kierunku ostrzejszego rocka, natomiast działając w swoim zasadniczym trzyosobowym składzie GRAFFITI pozostaje wierne swoim hard rockowym i bluesowym

fascynacjom. Oprócz nagrań zespół sporo koncertuje. Do najbardziej udanych zaliczyć należy udział w imprezie Przystanek Woodstock`96, która się odbyła w Szczecinie Dąbiu. Obecnie zespół nagrywa nowe piosenki, które znajdą się na drugiej płycie.